Chovatelské hobby

Kolik je na světě lidí, tolik různých zájmů tito lidé mají. My se dnes podíváme na lidi, kteří podlehli světu zvířat a jejich velkým koníčkem a hobby se stal chov zvířat. Od běžně chovaných domácích mazlíčků, jako je kočka, rybičky či pes, se někteří lidé propracovali mnohem dále.
Ve speciálních teráriích chovají exotické druhy zvířat, jako jsou různí plazy, želvy, chameleoni, gekončíci i obrovští osminozí tvorové, pro mnohé jiné lidi velmi odpudivé.
morče s trávou
Kromě této odpudivé havěti, lidé často chovají také drobné hlodavce, od myší, krys, křečků, morčat, fretek až po zakrslé králíčky, se kterými navštěvují různé výstavy a závody. Kategorie hlodavců zahrnuje samozřejmě i další, než jen jmenované výše.
Lidé jako hobby také chovají ptáky, od andulek a kanárků, po různé exotické ptactvo a papoušky, kteří mají často velmi vysokou hodnotu, jsou chováni v klecích, učí se mluvit a podobné kousky. Chovají také holuby, ať už okrasné druhy, či druhy poštovní, se kterými pořádají závody a přehlídky.
Velkým hitem nedávné doby byl chov zakrslých prasátek v běžných domácnostech, ale často docházelo k jejich překrmování a potom místo drobečka, mělo najednou to roztomilé zakrslé prasátko metrák i více. To už moc roztomilé není.
tři andulky
Jiní lidé chovají jako své hobby koně, na kterých i jezdí, to je sice velmi vznešené, ale také nákladné hobby. Není vhodné pro každého, protože vyžaduje dostatek prostoru a času na péči o tyto krásná zvířata.
Chcete-li si jako své hobby zvolit také chov nějakého zvířecího miláčka, nejprve si dobře rozmyslete, jaké zvíře si pořídíte, každý druh má svá specifické a různé životní potřeby i délku života. Andulka Vám určitě vydrží kratší dobu, než například želva. Proto je vhodné, před pořízením si jakéhokoli zvířátka, dobře rozmyslet, zda jsme schopni se o něho dobře postarat a zajistit mu vše, co potřebuje, včetně naší lásky a péče po celý jeho život.