Detoxikace organismu – Pomůže, ale někdy může i uškodit, čím se tedy řídit?

Také jste v poslední době slyšeli hodně o příznivých účincích detoxikace organismu? Chcete to zkusit? Kdy má smysl do toho jít a kdy ne? Rozmyslete si to. 

Detoxikace organismu – Pomůže, ale někdy může i uškodit, čím se tedy řídit? 

Během detoxikace se z těla odplavují všechny nashromážděné toxické látky, což je jistě přínosné. Ovšem ne vždy je detox pro tělo vhodný. Musíte zvolit vhodnou dobu, ale zároveň i správný postup a to nemusí být vždy úplně snadné. Víte, kdy detoxikace není pro tělo vhodná a kdy naopak můžete do toho jít? Za každou cenu se nenuťte do něčeho, co by vám mohlo jen uškodit. 

voda s citronem

Co si dokážete odepřít? 

Detoxikace organismu je o odříkání, ale není to dieta. Spíše jde o to, aby se tělo pročistilo. Jde ale o náročný proces a tak není úplně vhodné s tím začít kdykoliv. Detoxikace není o tom, že člověk nesmí vůbec jíst, jak se mnoho lidí mylně domnívá. Jistě, existuje řada způsobů, jak tělo detoxikovat, ale obecně jde o to, že je nutné na nějakou dobu z jídelníčku vyřadit určité potraviny, které tělu škodí nebo ho zatěžují. Aby byl proces dokončen a detoxikace byla úspěšná, je potřeba hlídat si, co jíte nebo pijete. Zakázaný je samozřejmě alkohol, ale třeba i nikotin. Takže je potřeba zahodit i cigarety nebo i elektronické cigarety. Dále se zakazuje cukr a to v jakékoliv podobě, sůl nebo třeba lepek. Během detoxikace by člověk neměl pít ani kávu nebo čaj, žádné nápoje s bublinkami a jídlo by se nemělo ničím dochucovat. Cokoliv, co je mastné nebo těžké pro žaludek, je také zapovězeno. 

zelenina a ovoce

Kdy se do toho pustit? 

Je toho opravdu hodně, co se nesmí, a proto je třeba si dobu detoxikace dobře naplánovat. Pokud máte zrovna náročné období, v práci toho je na vás moc, trápí vás psychika nebo v noci nespíte, nesmíte tělo dále trápit ještě tím, že mu seberete to, na co je zvyklé. Podobně je to s ženami, které kojí nebo jsou těhotné. Ani nemocní lidé by s detoxem neměli začínat, teprve až po poradě s lékařem. 

Pokud se ale přeci jen rozhodnete, že do detoxikace půjdete, všechno si dobře naplánujte a sepište si podrobný jídelníček. Je potřeba pohlídat si opravdu všechno, jinak vaše snaha nebude mít smysl a nedostaví se ani výsledek.