Efektivní nábytek pro malé byty

I malé bydlení se dá docela dobře, a hlavně levně rozšířit bez nutnosti provádět jakékoliv stavební práce. Chce to jen koupit si vhodný nábytek.

Efektivní nábytek pro malé byty

Bydlení v třípokojovém činžovním bytě je dnes pro mnoho lidí nesplnitelným snem. I v menších obcích totiž stojí takováto obydlí opravdu velké sumy peněz, na které se zmůže jen málokdo. To ale neznamená, že bydlení v malém bytě by měl být nějaký neřešitelný problém. Pro jednoho člověka určitě ne, pro dva, kteří se umí domluvit, by to také nemělo být velkou překážkou. Ovšem pro rodinu to může být přítěž. Hodně lidí na malém prostoru totiž nedává příliš mnoho prostoru pro soukromí, které je nezbytné pro každou lidskou bytost.

Vestavěná skříňka

Nejideálnějším řešením je přestěhovat se někam do většího, ale to není vždy realizovatelné. Obvykle k tomu chybí peníze, případně je vhodné bydlení daleko od zaměstnání. Existují ale i jiné možnosti, jak takovou situaci řešit. Jednou z nich je i výměna některého typu nábytku za mnohem modernější a hlavně efektivnější vestavěné skříně na míru Sten-skrine.

Jejich cena samozřejmě také není kdovíjak lidová, ale není zase přestřelená. Hodně záleží na tom, kolik jich budete potřebovat, respektive jaký materiál si k jejich zhotovení zvolíte. Pokud se nebude jednat o velký počet a nevyberete si rovnou masiv, pravděpodobně by vás celá investice neměla vůbec zruinovat. Navíc každá investovaná koruna do vestavěných skříní je vhodně uložená. Můžete si tak zvětšit byt až o pár metrů čtverečních, což rozhodně není málo. Nový pokoj to samozřejmě není, ale každý decimetr se počítá.

Vestavěný šatník

Pokoje je potřeba přeměřit

Vzhledem k tomu, že se jedná o výrobek širý na míru, bude potřeba provádět před samotnou výrobou docela důkladná měření. Důležité je hlavně přeměřit stěny pokojů, do kterých má být nakonec nábytek situován. Nejen pouze o délku a výšku, ale samozřejmě i o tloušťku. Dobré je také vědět, jak jsou na tom stěny, co se týče kvalitativní stránky. Co naopak většinou nehraje žádnou, nebo jen drobnou roli, to je tvar stěn. Ty se totiž dají docela snadno srovnat do požadovaných pozic.