Existuje hypotéka, kde nemusíte dokládat příjmy

Americká hypotéka většinou mývá vysokou úrokovou sazbu, jenomže i tak z nějakého důvodu můžeme o ní uvažovat. Jelikož se jedná o neúčelovou hypotéku, můžete si například koupit nový automobil, vybavit si své nové bydlení či si můžete splatit aktuální půjčky a úvěry. Pokud budeme jednat o americké hypotéce bez dokládání příjmů, je to například kvůli tomu, že nemůžeme doložit dostatečně velký příjem či se může jednat o jinou komplikaci, kvůli které bychom hypotéku nezískali. Než si americkou hypotéku sjednáte, měli byste dobře vědět, co pro vás znamená tento typ úvěru a jaký je jeho princip.

kovové peníze

Princip americké hypotéky bez dokládání příjmů

Americká hypotéka je velmi oblíbená v Americe, tak i čím dál tím častěji v České republice. Co se týče názvu americká hypotéka, tak s Amerikou nemá tolik společného. Princip americké hypotéky je takový, že vám půjčí velký obnos peněz a to na kratší či delší dobu a vy jen budete mít zastavenou nemovitost. Pro společnost, která je věřitelem a poskytla dlužníkovi peníze, je to dobré zajištění, proti tomu kdyby dlužník nesplácel půjčení peněz. Jedná se tedy o to, že zástava nemovitosti je právní úkon, kdy když dlužník nebude splácet poskytnutý úvěr, připadne nemovitost věřiteli. Tudíž je důležité zvážit to, že opravdu zvládneme půjčené peníze splácet, abychom v případě nesplácení o danou nemovitost nepřišli.

dřevěný domeček

Můžeme si tedy opravdu půjčit peníze bez dokládání příjmů?

Ano, protože americká hypotéka bez dokládání příjmů je zastavěná nemovitostí a tudíž poskytovatele hypotéky nemusí zajímat, zda máte či nemáte dostatek příjmů. Oni budou mít v zástavě vaší nemovitost a to jim stačí. Jelikož většinou nebankovní společnosti nechtějí dokládání příjmů a taktéž často nenahlížejí do registru dlužníků je v tomto případě americká hypotéka bez doložení příjmů podstatně snadná na její získání.