Hravé učení s dětmi

Děti jsou velmi zajímavá stvoření a je velmi těžké je vychovat v dobré lidi. Některým se to ale i tak povede. Když se takových lidí zeptáte, jak vlastně mohli vychovat děti tak dobře, většinou vám odpoví, že to neví a že na to není nějaký extra způsob. Musíte být jen chápaví a uvědomit si, že to, že jste dospělí neznamená, že jste něco více než vaše děti. To není pravda ani zdaleka a je třeba děti brát rovnocenně, i když to jsou vaše děti. Neznamená to totiž, že na ně můžete křičet a povyšovat se nad ně. Jsou to pořád lidé jako vy a uvědomte si, že přesně tak, jak se vy k nim chováte se budou chovat ony, až budou dospělé. Všechno se do dětí zrcadlí, a proto byste si měli vše dvakrát rozmyslet, než něco uděláte a než se zachováte k dítěti nějak špatně. Nezaslouží si to a ono si nevybralo, kam se narodí, tak mu to nedějte ještě horší.

děti

Někdy se stane, že se dítě třeba neučí ve škole moc dobře a má špatné výsledky. Nedá se tomu uvěřit, ale vše je kvůli rodičům. Možná si říkáte, že to je nějaká blbost a že to přeci nemůže být pravda, ale věřte nám, že vždy se to odráží od toho, jak děti k učení ženou rodiče. Protože dítě samo od sebe neví, že se musí učit a k čemu je učení dobré. Žádné dítě si to nikdy neuvědomí, možná až v pozdějším věku, kdy je to ale pro něj ještě těžší, protože má špatné základy z výchovy od rodičů, a tak mu pak přijde normální, že má špatné známky.

děti a učení

Proto je třeba děti odměňovat. Ano, je pravda, že se děti přeci učí pro sebe a svou budoucnost, ony to tak ale nevnímají, když jsou malé a myslí si, že se učí pro vás. Proto jim musíte dát nějakou motivaci, které by se mohly držet, když se budou učit. Pokud jim za dobré vysvědčení dáte nějakou tu sladkost nebo třeba hračku či nový telefon, budou se příští rok snažit ještě více. A tak to je vždy. Je třeba děti odměňovat i za ty největší hlouposti, které vám jako dospělým přijdou absurdní. Věřte, že pro takové maličké lidi to absurdní není.