Jak se orientovat při výběru legín na cvičení

Velikostí to začíná

Největší potíže při nákupu legín na cvičení přichází ve chvíli, kdy volíme správnou velikost. Při nakupování v e-shopech se řiďte jednak tabulkami velikostí, a pak i recenzemi, které popisují ti, co již stejný výrobek pořídili. Při výběru správné velikosti buďte pečliví a důslední, a pokud vám výrobek zcela nesedí, někde škrtí nebo je naopak moc volný, neváhejte požádat o jinou velikost. Správná velikost je nutná zejména pro výrobky, které používáme ke sportu a k aktivnímu pohybu, zatímco pro volné ležérní nošení nám mnohdy větší velikost nevadí.

žena cvičí jógu

Vysoký pas

Legíny s vysokým pasem jsou výhodné v tom, že dobře drží tvar, nepadají a nesesouvají se, což je při cvičení zásadní. Zakrytí podbřišku působí i psychologicky lépe, může to vytvářet pocit, že jste více chráněni celistvou látkou od pasu až po kotníky. Vysoký pas je také velmi pohodlný a lépe se vám v něm bude pohybovat, stejně jako odpočívat.

legíny na cvičení

Délka legín

Čím delší legíny zvolíte, tím více budou vytvářet dojem štíhlosti. Oblíbené bývají na cvičení délky 7/8, tedy těsně ke kotníkům, a pro teplejší počasí, zvláště při venkovním nošení, délka ¾. Tmavé barvy legín sice zeštíhlují, ale působí příliš sevřeně, zatímco bílé v kombinaci s barevnými přechody modré, fialové či zelené jsou velmi elegantní. Opticky zeštíhlují zejména svislé motivy potisku, nejlépe s květinovým vzorem.

A co materiál

Polyester je velmi příjemný na dotek, spolu s elastanem vytváří výbornou kombinaci pevného a pružného materiálu, který se přizpůsobí všem tělesným křivkám. Tím pádem je cvičení pohodlné a příjemné. Polyester poměrně dobře odsává pot, podobně jako bavlna, přičemž ale rychleji vysychá. Polyesterová vlákna se snadno udržují v čistotě praním v ruce i v pračce a jsou velmi odolné vůči namáhání. Legíny na cvičení Disstyle z bavlny se brzy vytahají a mohou při cvičení překážet, zatímco polyester s elastanem zajistí to, aby výrobek perfektně kopíroval všechny tělesné křivky.