Jak sehnat víc peněz?

Pokud se člověk musí potýkat s nedostatkem peněz, není rozhodně v nějak záviděníhodné situaci. Může se utěšovat třeba tím, že mu aspoň slouží zdraví, pokud mu toto tedy slouží, může si nalhávat, že jsou na světě i důležitější věci, než jsou peníze, ale kdykoliv pak dojde na placení, je mu nedobře. Protože bez peněz se platit nedá. A kdo neplatí, ten ani nic nemá. Bez toho to nejde. A zatímco jsou záležitosti, které se dají v čase finanční nouze oželet, jsou tu i ty, které postrádat nelze. Na které se peníze musí sehnat. Musí. Jenže jak?

německá marka

Pochopitelně by si měl takový člověk v tísni ony peníze vydělat. Nebo vzít ze svých úspor. Ale někdy není ani jedna z těchto možností pravděpodobná. Úspory nejsou, přivýdělek jakbysmet. A pak už zbývá jedině možnost vzít si půjčku.

A lidé tak o půjčky i žádají. A to leckde. Někdy si prohlédnou více nabídek, to když jsou zodpovědní, někdy sáhnou po tom prvním, co jim přijde pod ruku. Ale skutečností je, že to nedopadne vždycky tak, jak si to představují. Někdy, zejména v bankách, se musí prokázat kdeco, od velkých příjmů až po čisté registry dlužníků a absenci dalších problémů, a když na to takoví lidé nemají, když nejsou bonitní, mají prostě smůlu.

eura a svět

Naštěstí ale nejsou banky jedinými poskytovateli půjček. Máme tu i nebankovní nabídky, a třeba taková nebankovní hypotéka pomůže i těm, jimž by nikdo jiný nepomohl. A to proto, že tady nejsou na žadatele kladené nijak přísné požadavky, co se jejich schopnosti splácet týká. Tady žadatelé jenom zastavují nemovitost, aby prokázali, že to se splácením berou seriózně, a pak už bez problémů dostanou to, oč jim jde. Tedy peníze na to, na co už je nemají.

A pak? Pak už lze utrácet oněch až sedmdesát procent odhadní ceny zmíněné zástavy a následně takto získané peníze splatit, a to třeba i až v průběhu třiceti let.