Jaké jsou výhody výkupu auta?

Někteří lidé mají z výkupu pomocí autobazarů strach, jelikož ve společnosti panuje zažitá představa, že vás autobazary oškubou a za auto vám dají daleko méně peněz, než je jeho skutečná hodnota. Trh se ale za dobu, kdy zde autobazary začínaly posunul o kus dál, a dneska si může zákazník lépe diktovat vlastní podmínky a hlavně si vybírat, jakou společnost pro výkup svého auta zvolí. Navíc, výkup aut má oproti tomu, když auto prodáváte po vlastní ose nesporné výhody.

1. Šetření času

Tohle je jeden z nesporných argumentů, proč se rozhodnout prodat své auto pomocí výkupu. Pokud ho prodáváte po vlastní ose, znamená to pro vás vytváření inzerátů, jeho propagaci, aby ho vidělo co nejvíce zájemců a poté komunikace s nimi. To může být největší problém. Všichni víme, že práce s lidmi není jednoduchá a není jednoduchá ani pokud se snažíte pouze jednorázově něco prodat. Domluva s potencionálními kupci nemusí být jednoduchá, budete se muset domlouvat na časy kdy mohou přijet a prohlédnout si vůz, odpovídat na všechny dotazy, a to klidně i několikrát za den. Samozřejmě, při prodeji auta s tím musíte počítat, ale brzy se to může stát otravné. V autobazarech jsou na to zvyklí, ale oni tohle dělají v pracovní dobu, vás to bude stát volný čas. Při výkupu budete mít všechno během pár hodin hotové.

auto

2. Rychlé peníze

S šetřením času souvisí i to, jak rychle dostanete své peníze. Někdo třeba prodává auto s finančních důvodů a potřebuje mít co nejdříve peníze za prodaný vůz. Pak je pro vás opravdu výhodnější zbavit se auta pomocí výkupu, jelikož budete mít peníze do pár hodin a můžete je využít na co potřebujete. Spousta společností už nabízí i výkup za hotové. Tuto službu nabízí například výkup aut Praha.

3. Snížení ceny nového auta

Některé autobazary vám nabídnou, že pokud si plánujete místo starého vozidla koupit nové, peníze, které byste dostal za staré vozidlo, vám sníží částku toho, které si koupíte jako nové. Pro zákazníky je to obvykle výhodné, protože v takových případech dávají autobazary zákazníkům o něco lepší nabídky. V jeden čas a na jednom místě tak můžete zároveň vyřešit prodej i nákup nového vozu.

auto

4. Administrativa

Zatímco u prodeje po vlastní ose by vás čekalo spoustu nepříjemného papírování a běhání po úřadech při odhlašování vozidla, přihlašování nového a podobně, v tomto případě to řešit nemusíte. Autobazar či společnost pro výkup vozidel za vás vše vyřídí, vy si jen zrušíte pojištění na váš vůz.