Jedinečnost v každém doušku

Láhev alkoholu se jako dar předává už od nepaměti. Obecně platí, že čím lepší alkohol, tím větší úcta. Předat někomu láhev levného, a nekvalitního moku značí pouze nezájem, a obdarovaný se může i urazit. Po jaké lahvi tedy sáhnout, abyste potěšili, a udělali dobrý dojem?

Mandlovka

Dobrá a kvalitní mandlovka je výborný nápoj, kterému nelze odepřít originalitu. Ve střední Evropě se totiž nachází pouze jediné mandloňové sady, a ty jsou právě na jihu Moravy, v Hustopeči. Hustopečská mandlárna https://www.lihovarek.cz/znacka/hustopecska-mandlarna/ pak nabízí výborné nápoje několika druhů, z nichž žádný není od věci. Milovníci kávy si jistě brzy oblíbí Hustopečskou kávovou mandli, labužníky zase potěší dražší, ale stylová láhev Mandlovky z dubového, nebo z akátového sudu.

whisky barely

Whisky

Milovníci tohoto zlatavého nápoje již znají chuť irské, skotské, nebo třeba i americké whisky. Můžete je tak potěšit kvalitou, na kterou jsou zvyklí, ačkoliv nepůjde o příliš originální dárek. Chcete-li je však příjemně překvapit, přineste jim láhev kvalitní české whisky. Pokud si nejste jistí, kterou zvolit, můžete pro začátek vyzkoušet degustační sadu Svach´s Old Well whisky, kde naleznete 6 lahví různé české whisky v balení po 50ml, a to v krásné, stylové dřevěné bedně. Od věci však není ani dobrota v podobě Staré myslivecké single barrel, nebo dvanáctiletá whisky značky Goldcock.

Rum

Že je rum nápojem pirátů? A proč ne? Ale téměř každý z nás zná milovníka tohoto nápoje, který jistě rád vyzkouší něco nového, ale jen v nejvyšší kvalitě. Jistě nic nepokazíte lahví Tuzemáku River dog, nebo levnějším, ale stále chutným rumem od značky Svach.

sklenice rumu

Pálenka

Pálenka je oblíbeným nápojem nejen na Moravě. Domácí pálenka se předává jako dárek nejčastěji, ne každý má však možnost sehnat ji přímo od domácího výrobce, a ta v obchodních řetězcích obvykle za moc nestojí. Chcete-li nejlepší kvalitu, určitě neuděláte krok vedle s lahví Slivovica Žufánek, nebo Dlabka černá rybízovice.