Kultura a já

Máte rádi kulturu? Musím říct, že v poslední době přibývá opravdu mnoho lidí, kteří si dávají záležet na tom, aby měli rádi kulturu. Tedy ještě bych chtěla ale předem zmínit, že kultura se nedá naučit a nejde ani to, aby se měla násilně ráda. tady to tak nefunguje. Kultura je taková, že ji buď máte rádi nebo ne. Nicméně, ale postupem času, jak jsme starší, tak můžeme přijít kultuře opravdu hodně na chuť. A víte, jak to vím, protože já to tak mám. Do svých třiceti let jsme neměla ráda kulturu. jenomže postupem času, jak jsem asi moudřela, tak jsem začala mít ráda kulturu a abych pravdu řekla, tak ani nevím, proč se to stalo a jak.

Kultura nás rozvíjí.

Nevím, ale si jsem se jednoho dne probudila, a měla jsme ráda kulturu. Najednou jsem měla potřebu chodit do kina nebo do divadla. Možná je to tím, že mám syna? Možná ano, možná ne. Ale jednoznačně chci, aby měl můj syn velký rozhled, tak možná i to jer ten důvod, proč se asi ve mě změnilo a chtěla jsme chodit na kulturní akce.

Kulturu mám ráda.

Taky bych chtěla vědět, jak jste na tom třeba vy? Máte rádi kulturu a jezdíte na kulturní akce a vyhledáváte je? Já už ano. Mě to hodně baví. Ještě se musím přiznat, že jsme nikdy nebyla v divadle. Ano, je to velká ostuda, že jsem ve svých třiceti dvou letech nebyla nikdy v divadle. Nevím proč, ale asi mě to nikdy nenapadlo, že bych měla jít do divadla. A musím říct, že zpětně mě velmi překvapuje, že jsme tam nebyli ani se školou. V kině mnohokrát, ale v divadle nikdy. A tak jsem si řekla, že syn to bude mít absolutně jinak. Syn má pět let a chtěla bych, aby alespoň jednou ročně byl v divadle a několikrát v kině nebo nějaké další dětské akce. Chci, aby měl syn v kultuře rozhled a aby ho kultura obecně bavila. Třeba muzeum je taky prima a syna by to jistě moc bavilo. A pokud hledáte radu, tak vyhledávejte taky zahraniční kulturu. Taky stojí za to.