Na co se čištění koberců pokaždé zaměřuje

Tkaní koberců patřilo již v dávných dobách k oblíbeným činnostem a zároveň k uznávanému řemeslu. Ručně tkané koberečky si oblíbila zejména šlechta a později se začaly dostávat i do méně movitých rodin. Dnes je výraz „koberec“ něčím docela všedním vzhledem k tomu, že soudobé technické možnosti jej vyrobí mnohem levněji, a není tudíž problém pro většinu z nás si pořídit na podlahu některý z obrovského množství nabízených vzorů a barev.

koberec v pokoji

Co však představuje problém, je udržet jej v perfektní čistotě po dlouhou dobu. Vyžaduje to nejen běžný sáčkový vysavač, který zdaleka nezbaví povrch tkaniny všech nežádoucích nečistot, ale občas musí nastoupit silnější zbraň – čisticí stroj, např. systém Rotovac. Co takový mechanismus zvládne a proč jej povolávat „do zbraně“ častěji?

obývací pokoj

Mastnota – ta je pro koberce přímo pohromou, protože na sebe váže prach a vzniklá hmota se dá jen stěží zcela odstranit běžným vysavačem. Mastnota se dostává do ovzduší při přípravě pokrmů, zejména při vaření polévek či omáček a při smažení nebo grilování a pečení. Vzduchem se snadno přenese i na větší vzdálenost a díky gravitaci pak usedá na povrch koberce v podstatě všude. Mastnotu snadno odstraní systémy na mokré čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/, jako je právě Rotovac.

Skvrny – nevíte-li si rady, jak odstranit různé biologické skvrny na koberci, požádejte o pomoc firmu, která se tímto čištěním zabývá. Systém Rotovac se tomuto jevu věnuje rovněž.

Zápach – zvratky či zvířecí nebo dětské výkaly na koberci mohou proměnit krásný den ve sled nepříjemných činností, bohužel tento jev není ničím výjimečným, i když samozřejmě není zas tak častý. Ale co je naprosto běžné, je pobíhání po koberci naboso. Koberce jsou nesmírně lákavé právě kvůli pohodlí a našlapovat tu bosými chodidly je přirozené, jenže po delší době začne podlahová plocha připomínat použité ponožky. Je to celkem logické, neboť se pot vtírá mezi vlákna a spolu s ním i bakterie, které jej rozkládají. Strojní čištění koberců si s tímto problémem hravě poradí.