Nákupy ve Fóru Nová Karolina

Jestli je něco, co při návštěvě Ostravy rozhodně neminete, pak je to obchodní centrum Fórum Nová Karolina. Projekt pochází od holandského architekta Rema Koolhaase.

Trvalo neuvěřitelných šest let, než se nákupní areál, náměstí i ulice otevřely veřejnosti.

Ve fóru můžete navštívit přes 240 značkových obchodů, ve kterých si každý najde to, co se mu bude nejvíce líbit a bude pro něj vhodné.
výhled na město Ostrava

Mezi ty nejhlavnější nájemce paří H&M, New Yorker či Marks & Spencer. Najdete zde ale i obchody, jako je Lindex, Datart či Puntanelu. Součástí Puntanely je navíc krásný dětský koutek a dokonce i mateřské centrum.

V suterénu naleznete supermarket Albert, naproti kterému se nachází květinářství, lékárna, kavárna a mnoho dalších. V prvním patře můžete najít značky, jako je Guess či Calvin Klein.
saské švýcarsko

Ve druhém patře se kromě obchodů se sportovními značkami také setkáte s kinem Cinema city nebo fitness centrem. Druhé patro je spíše jídelní zónou. Najdete v něm fastfoody, jako je McDonalds’s, KFC nebo například Burger King.

Rozhodně nesmí chybět ani Subway nebo Starbucks.

Můžete si navíc posedět na terase, která je více než dvoupatrová.

Mezi zajímavosti centra patří například dóm, který je nejvyšší z kostek a to přímo uprostřed objektu. Na vnitřní stěny se promítají různé projekce. Zajímavý je také kaňon, který je průhledný z druhého podlaží až do podzemního patra.

K orientaci v objektu pomáhají eskalátory, které jsou různě barevné a jsou umístěny v každém rohu objektu. Pro muže zde dokonce vznikl pohodlný koutek se sezením a obrazovkami.
kruhový objezd

Stavba vyšla skoro na čtyři miliardy korun.

Tento projekt je ale potřeba chápat nejen jako nákupní centrum, ale jako velmi důležitý krok pro rozvoj města. Je třeba, aby Ostrava zase začala žít městských životem. Stále vznikají nové obytné zóny nebo moderní kanceláře.

Věříme, že město bude mít v budoucnu nejen nádherné, ale také příjemné městské centrum, které budou lidé velmi rádi navštěvovat.