Nuda v zimě?

Venku je chladno, brzy se stmívá a jediné co vás po práci napadá je to, jak se dostat co nejrychleji domů, zalézt si pod deku a dát si čaj? A není to škoda? Pojďme se podívat na to, jak aktivně a zábavně se dá zima strávit, stačí si trochu zavzpomínat na dětství, vzít si kulicha, rodinku, nebo partu kamarádů a vyrazit ven.
Hrad trochu jinak
•        Stavění sněhuláka – super zábava, můžete si dát soutěž o to, kdo postaví největšího, nejhezčího, nebo nejdivnějšího sněhuláka
•        Stavění iglú – k tomuto počinu je samozřejmě zapotřebí trochu více sněhu, ale pokud je, zabavíte se stavěním iglú třeba celé odpoledne
•        Sáňkování – ale taky bobování, lyžování, nebo sjíždění kopce na čemkoli je činnost, která zabaví jak děti, tak i dospělé. Nechce se inspirovat známým filmem S tebou mě baví svět a uspořádejte si s kamarády sjezd na čemkoliv.
•        Procházka – spojte procházku na zajímavé místo s návštěvou kavárny, či cukrárny a vezměte si s sebou ven něco na zahřátí. Déle tam vydržíte a procházka bude ještě o něco příjemnější.
•        Návštěva hradů a zámků – ty sice nejsou v zimě běžně otevřené, ale mívají speciální programy, zejména v období Adventu, kde zažijete nevšední atmosféru a bude to jistě velice příjemný zážitek
•        Šipky – pokud není sníh, nabízí se i známá dětská hra. Jedna parta značí trasu a zadává úkoly, druhá jí pronásleduje. Hru můžete ukončit například tím, že schováte poklad. Je to také dobrá záminka k tomu dostat děti v zimě ven, třeba do lesa.
Zimní radovánky
•        Bruslení – další ze zimních radovánek ke kterým nepotřebujete sníh. Pokud mrzne, stačí navštívit nejbližší rybník, zkontrolovat, zda je led dostatečně silný a hurá na brusle. A pokud zrovna nemrzne, můžete navštívit veřejné kluziště, která mají ve větších městech například na náměstích zdarma.
Tak co? Nechali jste se inspirovat a našli jste tu správnou zimní zábavu pro vás? Zima je přece fajn, nechte v sobě probudit dítě, popadněte kabát a běžte si jí užívat.