Odolejte stresu

Všichni se čas od času potýkáme s určitou mírou stresu. Ať už jde o studenta nebo zaměstnance, každý se občas cítí vyčerpaný a přepracovaný. Povinnosti, které je třeba zvládnout se mohou stát nezvladatelnými a pouhá myšlenka na ně v nás může vzbuzovat smutek nebo úzkost. Stres sám o sobě nám nemá ublížit. Máme se díky němu cítit motivováni a lépe připraveni na nadcházející úkony. Nebezpečí hrozí, když jsme dlouhodobě vystavováni jeho nadmíře a nejsme schopni se vymanit.Unavený muž

Příznaky

Prvními signály, že je třeba zpomalit jsou zejména bolesti hlavy, ztráta libida, bolest svalů nebo tiky. Mnoho lidé se potýká také s nevolností, zhoršením pleti, kvality vlasů a nehtů. Mezi psychické příznaky patří zapomětlivost a neschopnost se soustředit.

Jak se chránit

Nejlepší je tomu všemu předejít a vyhnout se nepříjemnostem. Prvním krokem je začít si dobře plánovat své povinnosti a práci. Nevyhýbat se nadcházejícím překážkám a místo toho se na ně svědomitě připravit. Dále můžeme začít podávat hořčík, který přispívá k pocitům dobré pohody a předchází svalovým křečím a nervovým záškubům.Unavený muž

Jak se ho zbavit

Pokud se již potýkáme s výše zmíněnými příznaky, je třeba rázně zakročit. V první řadě je třeba dopřát si kvalitní odpočinek a vyváženou stravu. Potraviny bohaté na vitamíny a omega-3 mastné kyseliny jako jsou ryby. Zvyšte příjem hořčíku a vody. Dbejte na dostatek pohybu. Párkrát za týden si dopřejte pár minut cvičení. Zkusit můžete například jógu, běh nebo jízdu na kole. Při sportu se uvolňují potřebné hormony, které příznivě působí proti stresu a cítíme se díky tomu šťastnější.
Sáhnout můžeme také po bylinkách jako je například třezalka, kozlík lékařský, meduňka nebo ženšen. Na trhu existují skvělé čaje, které můžete popíjet během dne. Neholdujete-li vyloženě čajům, zakoupit si můžete také přírodní kapsle obsahující výtažky z výše zmíněných bylin.