Pauza nebo rozchod?

Dostali jste se se svým partnerem do krize a situace, kdy minimálně jeden z Vás pociťuje nechuť pokračovat v tomto milostném spojení, avšak stále váháte, zda úplně utnout vše, co mezi Vámi zbylo, neboť Vám přijde jako škoda zahodit i krásné vzpomínky, snahu a prožívané emoce? Na základě čeho se tedy vyplatí dojít k takto individuálnímu rozhodnutí a zároveň si být jistý činěním správného závěru, jehož nebudete muset následně litovat?odmítání vzájemné komunikace po hádce
Samozřejmě plně záleží na důvodu, co Vás vůbec k takovýmto myšlenkám vede. Pokud se jedná o nevhodné zacházení ze strany partnera, není zde o čem uvažovat. Jestliže se však pouze naskytly určité okolnosti, jež ani jednoho z Vás netěší, avšak činěním chyb v průběhu Vaší společně strávené doby k nim pouze napomohlo, stále je zde šance na kladné vyřešení. Dobře si tedy promyslete, zda Vám to za to stojí.
Vezměte si alespoň pár dní klidu na přemýšlení. Za předpokladu, že nejste skálopevně přesvědčení o rozchodu, zvolte nejprve alespoň krátký oddech, který ukáže, zda Vám je lépe bez druhého, nebo si naopak již nedokážete představit odloučení, a tak pro oba bude prospěšnější pokusit se znovu napravit všechny zpřetrhané vazby, aby měly šanci znovu fungovat.snaha o záchranu páru
Nenechte se unáhlit svým rozhodnutím. Především v případech, kdy se do života jedné z osob připlete nový protějšek, začne váhat o opuštění partnera, aniž by si uvědomovala, že smysluplnější variantu ponechává pro jednorázový pocit. Nenechte si tedy zničit vztah a natlouct do hlavy, že klady, které na jednom vidíte, znamená, že druhý žádné nemá. Jestliže se zde totiž nachází určitá okolnost, kterou svému partnerovi vyčítáte, a následně narazíte na někoho, kdo takovým záporem neoplývá, může zapůsobit tendence hrnout se k ní či němu.
Vždy s rozvahou tvořte každý krok, který se uchýlíte podniknout, neboť jedině tak předejdete až životnímu nedopatření, jež si neodpustíte.