Pro vaši zahradu je zavlažování důležité

K péči o dům patří i péče o zahradu. Možná, že se už delší dobu trápíte s hadicemi a s konvemi vody – je to dřina. Zvlášť v posledních letech je hodně sucho. A aby vaše pýcha – zahrada – nebyla jen o práci se zavlažováním, které je velmi důležité, měli by jste se rozhodnout o pořízení automatického zavlažovacího systému. Že je to jen sen?

Není, toto se dá uskutečnit, i když budete muset trochu investovat. Ale oplatí se to. Poděkují vám jak vaše záda, tak stále zelená a rozkvetlá zahrada s nádherným trávníkem.

Pokud si teprve zahradu plánujete, naplánujte si k ní zároveň hned i zavlažování. Závlahový systém  si můžete například naplánovat v podobě internetové aplikace My Garden. Ta vám podle vašeho nákresu zahrady automaticky naplánuje takový závlahový systém, který bude nejlépe vyhovovat vaší zahradě.

My Gard

Co musíte vědět před pořízením zavlažovacího systému
Jsou dva typy zavlažovacího systému – nadzemní a podzemní.  Pokud se budete rozhodovat, měli by jste zvážit, jak velkou plochu budete chtít zavlažovat. A musíte znát též charakter jak travních ploch, tak ostatních rostlin, které budete zavlažovat.

Nadzemní zavlažovače jsou čtyřplošné, obdélníkové a kruhové. Hodí se především na menší trávník a jednoduchou plochu zahrady. 

Podzemní zavlažovače, které jsou dražší,jsou většinou umístěny pod trávníkem. Tento zavlažovací systém se využívá hlevně na rozsáhlejší a složitější plochy. Díky moderní technice je podzemní zavlažovač  zabudovaný pod trávníkem, je výsuvný a zavlažuje jen v době, kdy je potřeba zahradu zalít. Je řízený počítačem.

Kolik to asi bude stát?
Zavlažovač koupíte přibližně za 1000,-Kč. Zavlažovací počítač (dešťový senzor) koupítetéž přibližně za 1500,-Kč, čidlo pro půdní vlhkost stojí méně jak 1500,-Kč. Automatické vodní čerpadlo stojí několik tisíc korun podle značky a kvality.
 
Díky zavlažovacímu systému můžete klidně odjet i na dovolenou. O péči zavlažování zahrady budete mít automaticky postaráno.