Vínečko, vínko…

Za jakéhokoli počasí si můžeme ke sklence vína usednout. Je jedno kde. Může to být vinný sklípek, vinárna, restaurace, nebo doma v obýváku. Je lépe mít k vínu také prostředí, hltat tento mok v kuchyni ze špinavé sklenice asi nebude ten pravý požitek. A lemtat nějakou tekutinu, která má víno pouze v názvu, to je také dost o zdraví. Asi nevíte, co mám na mysli. Nu, takové ty plastové lahve za padesát korun, kde je vevnitř něco, co se možná zkvasilo jen omylem a s kvalitním značkovým vínem to nemá vůbec nic společného.

vinice

My se nyní podíváme na kvalitní značku, na takovou, za kterou se nebudete muset stydět. Jde o starou značku, kterou pravděpodobně znáte a je to sauvignon blanc. Asi už však nevíte, že jde o starobylou francouzskou moštovou odrůdu vinné révy (Vitis vinifera). Její původ není přesně znám, ale předpokládá se všeobecně, že pochází z Bordeaux, či odněkud z vinných krajů na Loiře. Nyní je však tato odrůda pěstována všude na světě. Proto na toto vínečko můžete narazit stejně jako v Grónsku, tak i v Austrálii.

víno v sudech

Pokud se domníváte, že když toto víno údajně pil a byl jeho velkým vyznavačem i francouzský král Jindřich IV. Navarrský, nebude to víno pro vás, protože si jej nebudete moci pro jeho cenu dovolit. Tak to je nesmysl. V dnešní době sice nepatří mezi laciná vína v plastu, ale také není cenově postaveno tak, abyste si museli vzít půjčku a zadlužit se na několik let. Cena začíná nad sto korunami za láhev, takže si ji klidně můžete koupit k něčemu dobrému, například k sýrům, ke kterým se přímo tento druh doporučuje. Jistěže jsou i dražší lahve, to je samozřejmé, a vy si musíte sami uvážit, jak vysoce si tohoto nápoje ceníte.

Druhů je na výběr spousta, nemá cenu si je ani vyjmenovávat a všechny nabízí firma od které si je můžete ihned objednat, a to přím zde. Neváhejte tedy klidně kliknout na modrý odkaz nahoře a máte to.