Výběr dovolené

Podle čeho vybíráte svou dovolenou? Volíte první zemi, kam vycestujete, nebo jdete do cestovky a necháte si poradit podle vašeho cenového limitu? Dejme tomu, že chcete jet k moři.

Pokud plánujete, že vaši dovolenou strávíte u moře, budete se opalovat, plavat v moři a máte děti, které si budou chtít hrát na pískové pláži, máte jasně dané požadavky. Písková pláž, která bude přímo součástí hotelu, bude u ní hotelový bar, bude možnost lehnout si zadarmo na lehátka se slunečníkem a určitě, nejen kvůli dětem, budete volit all inclusive. Děti totiž mají stále hlad, lehce budete dodržovat pitný režim a spousta sladkostí, včetně zmrzliny určitě také přijde vhod.

dovolená

Pokud necháte volbu na cestovce, není dobré kupovat zájezd ihned v kanceláři cestovky. Měli byste si nechat zájezd zarezervovat třeba na dva tři dny a doma pečlivě prozkoumat, co vám vlastně cestovka nabídla. Měli byste si překontrolovat hotelový seznam služeb Gamerhost, zjistit, co vše je součástí all inclusive a najít si na internetu recenze těch, co už v hotelu bydleli. V dnešní době se dá na mapách najít konkrétní hotel a není na škodu se kouknout, jak vypadá okolí hotelu. Mnohdy fotky v katalogu vypadají úplně jinak, než potom uvidíte v reálu.

Pokud chcete být v hotelovém resortu, ale chcete si i zacvičit, zahrát minigolf, volejbal, nebo nechcete plavat jen v moři, ale chtěli byste i hotelový bazén, to všechno byste si měli zjistit dříve, než zájezd zaplatíte. Můžete kouknout i na facebookové stránky hotelu, kde hosté často dávají fotky ze své dovolené.

dovolená

Pokud chcete na dovolené i jezdit mimo hotel, vystačíte si s polopenzí, ale mnoho hotelů nabízí v rámci all inklusive obědové balíčky, které si den předem zamluvíte v recepci a ráno před vaším výletem si je vyzvednete u snídaně. Nabízí-li se k vašemu zájezdu fakultativní zájezdy, určitě byste měli aspoň nějaký absolvovat. Poznat víc než jen hotel.