Zamávejte špatné náladě na rozloučenou

Stres, únava, přepracování, nevrlost, podráždění, pocit úplného zhroucení. Takhle se občas cítí úplně každý. Nepříjemné pocity nás můžou tížit z nejrůznějších důvodů. Občas člověk potřebuje jen zpomalit a zhluboka se nadechnout, aby si uvědomil, že se cítí špatně kvůli úplné maličkosti nebo hlouposti a občas je třeba si nějakým způsobem pomoct. Ať už sám nebo s cizí pomocí. Požádejte partnera nebo partnerku, aby se na okamžik postaral o děti nebo je pošlete k prarodičům, protože si potřebujete na chvíli odpočinout a znovu nabrat dech.
meditace ženy.jpg

Meditace
Občas pomůže, když se pohodlně usadíte do tureckého sedu nebo si lehnete, zavřete oči a na chvíli budete úplně sami. Meditace v klidu, tichu a o samotě může být velkým pomocníkem, jak se uklidnit, zbavit se okolního stresu a na chvíli vypustit z hlavy všechny problémy.
sůl v dózách.jpg
Horká vana
Pořád vám připadá, že nemáte přes den ani chvíli času, protože celé odpoledne pracujete nebo se staráte o kopu dětí? Pak počkejte, až se setmí a vy se konečně vrátíte domů z práce nebo až budou děti spát a napusťte si vanu. Zapalte si oblíbené vonné svíčky, nasypte do vany koupelovou sůl nebo oleje, přidejte pěnu a ponořte se do té oázy klidu, vůně a teploučka. Vyplave z vás veškeré napětí, svaly se pomalu uvolní a budete se cítit prostě skvěle.
masáž při svíčkách.jpg
Vyrazte do přírody
Občas pomůže, když se prostě seberete a zajdete si na procházku do lesa nebo na hory. Čerstvý vzduch a matka příroda pak udělají své. Pročistí se vám hlava a konečně se zhluboka nadechnete. I takováhle obyčejná procházka může pomoci. Navíc přitom prospějete svému tělu v podobě dávky pohybu. A pohybem se přece vyplavují endorfiny, čili hormony štěstí. Tak už nečekejte a vyjděte.

Lázně
Jestli si myslíte, že už si sami pomoct nemůžete, vždy je tady možnost nechat s pomoct od druhých. Zajeďte si alespoň na tři dny do lázní. Takovou pohodu a relax jste už určitě dlouho nezažili. Procedury, masáže, nejrůznější koupele, sauny, vířivky a mnoho dalšího. Nejlepší na tom je, že vy nemusíte téměř hnout ani prstem.