Jak správně používat tablety to bazénu

Asi není třeba říkat, že prakticky každý rodinný dům má na své zahradě bazén. I lidé, kteří bydlí v bytě, si často pořizují alespoň malý nafukovací bazének, který dávají za horkých dní na balkón. A není divu.

Asi neexistuje lepší pocit, než se v tropickém letním dni ponořit do osvěžující, chladivé vody bazénu. Avšak jen málokdo si hned na začátku uvědomí, že udržet vodu po celou sezónu čistou a průzračnou není snadný úkol.

bazen2

V podstatě je to stálý boj s nečistotami, a to jak s velkými, jako jsou hmyz, listy či květy ze stromu, tak i s mikroskopickými řasami a sinicemi. A ten neustává po celou sezónu, alespoň tedy pro ty, kteří nemají již výše zmíněný nafukovací bazének, který po každém použití vypustí.

Je samozřejmé, že jsme vymysleli hned několik způsobů, jak tento úkol zvládnout. Nepostradatelný je zde samozřejmě filtr, který odvede skutečně mnoho práce. Avšak ani on sám nestačí.

Proti nečistotám větší velikosti je poměrně účinná klasická síťka, nejlépe s teleskopickou rukojetí. Proti řasám a sinicím však musíme bojovat chemickými zbraněmi. Obvyklou metodou jsou nejrůznější chemikálie, které se nalijí do vody, avšak koupit můžeme i chemické tablety do bazénu.

Ty mají tu výhodu, že nepůsobí najednou, nýbrž látku uvolňují postupně, jak se rozpouští. Problém je, že mnoho lidí neví, jak je správně používat. Ty pak tímto ztrácí na účinnosti.

bazen5

Jednou z věcí, které je třeba si uvědomit, je fakt, že řasy a sinice se nejvíce drží u hladiny, kde je voda nejteplejší a nejbohatší na kyslík a sluneční záření. Avšak pokud hodíme tabletu do bazénu, ta okamžitě klesne ke dnu. Účinné látky bude tedy nejvíce u dna, kde jí je naopak nejméně zapotřebí.

Je tedy nutné ji udržet na hladině. Řešením zde mohou být nejrůznější plováky, které jsou právě k tomuto účelu určeny. Tím se zajistí, že tyto tablety budou skutečně působit tak, jak mají. A o to zde jde především, ne?