K čemu jsou dobré tablety Tolice vojtěšky (Alfalfa)

Přírodní detox – detoxikačních prostředků z přírody je dnes na trhu velmi mnoho, může to být kupříkladu mladý zelený ječmen či pšenice, řasa Chlorella a samozřejmě Tolice vojtěška, známá i pod názvem Alfalfa. Všechny tyto rostliny mají jedno společné, jejich zelené výhonky obsahují velmi mnoho aktivních látek, které v organismu spouští celou řadu enzymatických procesů. Jde o tzv. RAW stravu (pokud ji tepelně neupravíte), a ta je pro lidský organismus nejcennější. Jen si vzpomeňte, jak dobře je vám po čerstvě utrženém jablku, nebo právě vytažené mrkvi ze záhonu, na níž jste si před chvíli pochutnali. Proto je také například pastva pro pasoucí se dobytek zásadní pro přežití, získává tím nejen živiny, ale i potřebnou rostlinnou bioenergii.

vojtěška s beruškou

Rozemletá na prášek

Tolice vojtěška je významnou plodinou právě pro hovězí dobytek, koně, kozy, ovce, ale i pro králíky nebo morčata. Obsahuje velké množství sacharidů a bílkovin – základních stavebních kamenů pro tvorbu energie a regeneraci a výstavbu buněčných tkání. Můžeme ji využít i v náš prospěch, samozřejmě, proto se také prodává nejčastěji v prodejnách zdravé výživy ve formě prášku nebo jako vojtěška tablety Naklíčeno.

kvetoucí vojtěška

Můžete ji naklíčit

Výhodné je vytvořit si doma vlastní čerstvé výhonky, ty obsahují nejvíce živin a bioenergie, pouze musíte mít na paměti, že jde o tzv. superpotravinu, a že klíčků můžete sníst za den jen omezené množství, řekněme maximálně jednu polévkovou lžíci.

Semínka lze nechat vzejít na gáze nebo kuchyňské papírové utěrce, anebo si můžete vypomáhat nakličovacími miskami z akrylového skla – misky jsou certifikované pro styk s potravinami, mají vroubkované dno a semínka stačí pravidelně proplachovat studenou vodou. (Voda nesmí být horká nad 42 stupňů Celsia, tím byste semena umrtvili). První výhonky se začínají u vojtěšky objevovat po čtyřech dnech.