Pohroma pro přírodu
Lidé v dnešní době vyprodukují nadměrné množství plastových lahví, dokonce i některé zdroje uvádějí, že za rok se vyrobí až 526 600 000 000 kusů, ze kterých se po recyklaci pouhých sedm procent stane znovu lahvemi. Přičemž se jedna jediná PET láhev rozkládá až 450 let.
Do moře se za rok dostane až 8 milionů tun plastů, které ohrožují mořské živočichy, ale nejvíce asi ptáky, protože ti trpí pozřením odpadu a podle stránek OSN bude mít za 30 let až 90 % mořského ptactva ve svých útrobách plast,a také nerecyklované láhve podporují vznik mikroplastů, které se dokonce objevují i v pitné vodě.
Proč je pro naše zdraví výhodnější pít vodu ze skla než z plastu
Snažíte se dodržovat pitný režim tím, že přes den u sebe nosíte plastovou láhev, kterou neustále doplňujete čistou kohoutkovou vodou? Myslíte si, že přísným dodržováním pitného režimu podporujete své zdraví, avšak to je omyl, protože chemická látka bisfenol A (využívá se na výrobu plastů) se může vylouhovat do vody, a tím Vás ohrozit, dokáže totiž narušit funkci hormonů a podle stránek Greenpeace ČR, se považuje za rizikovou látku, která podle nejnovějších studií podporuje vznik cukrovky, rakoviny prsu u žen a varlat či prostaty u mužů
Výhody skleněných lahví
Jedna z hlavních předností skleněných lahví je ta, že jsou zdravotně nezávadné, uchovávají původní chuť nápojů, jsou 100 % recyklovatelné, a když zainvestujete do nějaké lepší, jako třeba do borosilikátové, tak získáte termostabilní láhev, s nádhernými designérskými křivkami, a navíc se šroubovatelným uzávěrem, takže se už nebudete muset bát, že se Vám, třeba v kabelce, rozlije. Tato láhev je vhodná i k tomu, abyste ji dávali svým dětem do školy, protože je určitě lepší, když děti pijí obyčejnou vodu nebo domácí šťávu, než bílým cukrem přislazené v automatu koupené pití.