Velká náhoda způsobila ještě větší poprask

Zářící mrak rozzářil nebe v severní Kalifornii 19. prosince 2018. Tisíce lidí v San Franciscu v Kalifornii hleděli na děsivou neonově modrou spirálu, která se objevila hodinu po západu slunce. Dokonce i Národní meteorologická služba byla zmatená tím, co ji mohlo způsobit. Poté se objevilo video z kamery. Ukázalo se, že podněcovatel byl doopravdy z tohoto světa. Meteor zanechal stopu prachu, která vytvořila noční paprsek. Kouř z hořícího meteoru zahlcoval horní atmosféru Země prachem. Vodní pára může kolem těchto prachových kousků kondenzovat a vytvářet mraky a vzhledem k zakřivení Země mohou objekty pohybující se vysoko na obloze stále dobře zachytit sluneční paprsky i poté, co se slunce blíží k zemi.

hvězdná loďExtrémní výška nočních mraků je udržuje ve tmě, a proto vypadají modře, protože všechny ostatní vlnové délky světla jsou rozptýleny. Noční paprsky se obvykle objevují ve vysokých zeměpisných šířkách. Není možnost, aby se objevil nad dolními 48 americkými státy – ne, pokud tomu atmosféra nedopomůže tak, jako tomu bylo oné prosincové noci. Zprávy o žhnoucím oblaku se začaly hromadit kolem 17:40 večer. Diváci zaplavili místní úřad národní meteorologické služby obrázky a dotazy. Mnozí se také začali hádat o příčině tohoto nočního paprsku.

tmavé mraky Mohlo by to například znamenat vypuštění rakety nebo nějaké vzdušné bojové techniky, což asi ve většině obyvatel spustí paniku. Shodou náhod společnost United Launch Alliance měla na ten den naplánovaný let rakety, ale 9 minut před odstartováním byla akce zrušena, z čehož logicky plyne, že americká raketa ani jiná technika doopravdy není původem tohoto divného úkazu na obloze. Následující den popsala American Meteor Society (AMS) pomocí 180 zpráv očitých svědků, co se toho dne stalo: meteor. Takzvaná ohnivá koule se zdála jasnější než Venuše, protože shořela v zemské atmosféře. AMS odhaduje, že kosmická hornina se rozpadla na otevřené vodě asi 56 kilometrů západně od mostu Golden Gate Bridge.